Rocket Internet’ de Son Gün

Share Button

Bugün itibarıyla hepbirlikte güzel bir iş deneyiminin son gününü yaşadık. Şahsım adına 1 yıl zarfında Türkiye’nin önde gelen lider elektronik ticaret şirketleri, bankaları ve yazılım şirketlerinden gelen ve birdaha bir araya gelmesi çok güç yazılım geliştiricileri, test uzmanları, sistem mühendisleri ve yöneticilerinden oluşan kocaman bir ekibin parçası olma mutluluğu ve gururunu yaşadım. Halen çeşitli mecralarda atıp tutan geliştirici/girişimci dostlarımız version kontrol sistemi, memcache, solr, nginx gibi teknolojileri bırakın kullanmayı; belki birçoğunun adını dahi duymamışken bizler zaman zaman şikayet etmemize karşın TR standartlarının oldukça üzerinde geliştirme ve test süreçleriyle ve teknolojileriyle projelerimizi geliştirdik. Huzurlanırınızda bize bu rahat ve keyifli ortamda bu değerli ekiple çalışma fırsatını sağlayan Onder Gogebakan a; geliştirme süreçlerini olabildiğince iyileştirmeye gayret eden @Kadir Pekel ve @Deniz Dizman’ a; yazdığımız kodları test ederek developerları kimi zaman uçurumun kıyısından döndüren ve deploymentların zaiyatsız olmasını sağlayan Özgür Birol ve onun nezdinde tüm QA ekibine; deployment ları gerçekleştiren ve sunucuların non-stop ayakta kalmasını sağlayan değerli System Administration ekibine ve omuz omuza çalıştığımız desteklerini esirgemeyen tüm değerli Developer dostlarıma sonsuz teşekkür ederim.

Share Button

About İbrahim Gündüz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında cobol ve basic le olan tanışması, yazılıma olan ilgisini arttırdı 2005 yılında. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünden mezun olan Gündüz, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Mesleki ilgi alanları, ölçeklenebilir sistemler, uygulama entegrasyonları ve ödeme sistemleridir. Halen Markafoni back end geliştirici olarak çalışmaktadır.

3 Comments

 • Ağustos 17, 2012 - 5:58 pm | Permalink

  İbrahim, sana yeni adımlarında başarılar diliyorum. Çok memnun oldum seninle çalışmaktan.

  • admin
   Ağustos 17, 2012 - 6:10 pm | Permalink

   Güzel dileklerin için teşekkür ederim Halil. Seni tanımak ve aynı ekipte birlikte çalışıyor olmak da benim için büyük bir keyifti. Çok teşekkür ediyorum tekrar.

 • Bahar
  Kasım 20, 2012 - 8:01 am | Permalink

  Rocket-internet, Türkiye’de evimister.com ile başlayıp bitirdiği serüveninin arkasında birçok mağdurlar bırakmıştır. İnsanlara mallarını göndermemiş, tedarikçilerine paralarını ödememişlerdir. Bakınız: siakyetvar.com: şu ana kadar 734 kişi mağdur…. Rocket-internet bir dolandırıcıdır. Bunu da bütün dünyaya duyurmak istiyorum:
  Rocket-internet gmbh is a fraud company. Evimister.com exit the market. They didn’t supply to their customers in Turkey and didn’t pay to his suppliers. Check sikayetvar.com (search for evimister.com). You’ll see currently 734 people suffered from them.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir