PHPKonf Ardından

Share Button

PHPKonf 2014 Bahçeşehir Üniversitesi Geçtiğimiz cumartesi günü PHP geliştiricileri ve teknoloji meraklıları PHPKonf da buluştuk. Kaliteli konu ve konuşmacılarla (kendimi tenzi ederekten :)) dopdolu ve son derece eğlenceli bir etkinlik oldu. Öğleden sonra gelebilmeme rağmen salonun neredeyse tamamını dolu görmek hem etkinliğe olan ilgi hem de hep birlikte akıl yorduğumuz bu sektörün gelişimi ile ilgili olarak beni son derece mutlu etti.

Yakın geçmişte “register_global kullanmak iyidir” söylemlerinin olduğu etkinliklerden sonra bugün Doctrine, MongoDB, Solr ve RabbitMQ gibi teknolojilerin programlama etkinliklerinde konuşuluyor olması, sektörün gelişimi ve insanların yeni teknolojileri tanıması açısından son derece önemliydi.

phpkonf14

Öğleden sonra gelebildiğim için malesef öncesinde yapılan sunumları kaçırdım. Emir Karşıyakalı‘dan Restful servis protokolüyle ve Restful API geliştirme ile ilgili bilgiler, Tayyar Beşik‘den MongoDB ile ilgili çeşitli ipuçları ve Muhittin Özer‘den workshop tadında bir Doctrine sunumu dinledik. Etkinlik sonunda küçük bir katılımcı kitlesiyle birlikte mini bir “Feyizli Sohbet” gerçekleştirdik.

PHPKonf 2014 Bahçeşehir Üniversitesi - Feyizli Sohbet

Etkinlik vesilesiyle uzun zamandır görüşemediğimiz pek çok dostumuzu da görebilme mutluluğunu yaşadık. Hoş, zaten gördüğüm kadarıyla sektör o kadar küçük ki salonda birbirini tanımayan çok az insan vardı diyebilirim.

Tecrübelerimizi değerli katılımcılarla paylaşabilme ve sektördeki dostlarımızla bir araya gelebilme fırsatını sunan kıymetli kardeşimiz Emir Karşıyakalı‘ya bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum ve yeni etkinliklerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Kaynaklar:

Fotoğraflar aşağıdaki sitelerden alınmıştır.
http://bilalbaraz.com/22-subat-2014-phpkonf-php-konferansi/
http://dijitalkutuphane.com/phpkonf-bahcesehir-universitende-yapildi//

Share Button

About İbrahim Gündüz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında cobol ve basic le olan tanışması, yazılıma olan ilgisini arttırdı 2005 yılında. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünden mezun olan Gündüz, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Mesleki ilgi alanları, ölçeklenebilir sistemler, uygulama entegrasyonları ve ödeme sistemleridir. Halen Markafoni back end geliştirici olarak çalışmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir