Kredi Kartı Hareketlerini Sorgulamak İçin Basit Bir Kütüphane

Share Button

Yakın geçmişte iade konusuyla ilgili başımızdan geçen bir olay nedeniyle iade öncesinde bankayla aramızda mütabakat yapma kararı aldık. Bu işle uğraşırken aşağıdan temin edebileceğiniz PHP kütüphanesini geliştirdim. Umarım birilerinin işine yarar.

Aşağıdaki github deposundan kütüphanenin kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz :
https://github.com/ibrahimgunduz34/CcQueryTool

Kütüphane özetle, belirli bir siparişin history datasını banakadan isteyerek dönen veriyi işler ve size bu siparişle ilgili toplam ödenen, iade edilen ve balans verilerini döner.

Kütüphanem Türkiye’deki bankalara sanal pos servisi veren Est, Posnet ve Gvp altyapılarını destekliyor. Sizler de bu kütüphaneyi para iadesi öncesinde mütabakat amacıyla veya banka posunu uygulama katmanında test etmek için kullanabilirsiniz.

Share Button

About İbrahim Gündüz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında cobol ve basic le olan tanışması, yazılıma olan ilgisini arttırdı 2005 yılında. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünden mezun olan Gündüz, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Mesleki ilgi alanları, ölçeklenebilir sistemler, uygulama entegrasyonları ve ödeme sistemleridir. Halen Markafoni back end geliştirici olarak çalışmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir