Eclipse PDT Auto Complete Sorunu

Share Button

Eclipse PDT kullanıyorsanız, kodlama sırasında editörünüz otomatik tamamlama yapmıyorsa ve CTRL+SPACE ile zorladığınızda “No completions available” mesajını alıyorsanız:
– Projenizin üzerine sağ klik yapın ve açılan menüden “Properties” öğesine sol klik yapın.
– Açılan pencerede sol taraftaki listeden PHP Include Path öğesini seçin.
– libraries sekmesinde “Add External Source Folder” butonuna tıklayın.
– Açılan dialogdan projenizin kaynak kodunun olduğu dizini seçin ve ok butonuna basın.
– OK butonuna basarak properties penceresini kapatın.

Share Button

About İbrahim Gündüz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında cobol ve basic le olan tanışması, yazılıma olan ilgisini arttırdı 2005 yılında. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünden mezun olan Gündüz, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Mesleki ilgi alanları, ölçeklenebilir sistemler, uygulama entegrasyonları ve ödeme sistemleridir. Halen Markafoni back end geliştirici olarak çalışmaktadır.

3 Comments

 • Mart 11, 2013 - 4:19 pm | Permalink

  – NetBeans kullanin :)

  Eclipse’ in zaten kodun icinde bulundugu projeyi otomatik tamamlamasi gerekmiyor mu? Yani neden projeye tekrar projenin kendi dizinini “external source folder” olarak tanimlamamiz gerek?

  • Mart 12, 2013 - 9:19 am | Permalink

   Haklısınız. Geçtiğimiz gün üzerinde çalıştığım bir projede eclipse in autocomplete i doğru düzgün çalışmayınca internette biraz araştırdım ve bu çözümü buldum, gerçekten çok saçma ama sorunumu çözdü :)

   Daha önce NetBeans de kullandım ama nasıl bir kaynak kullanımı anlayşı varsa i7 işlemcili makineyi üzerinde yumurta pişecek kıvama getiriyor. Eski iş yerimde ısınma nedeniyle makineyi kapatıp birkaç dakika ara vermek zorunda kaldığım günler olmuştu.

   En temizi VI kullanmak heralde :)

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir