ASUS Türkiye Dolandırıcılığı

Share Button

asus-logo

Geçtiğimiz ay ASUS marka dizüstü bilgisayarımı ısınma sorunu nedeniyle ASUS Türkiye ye gönderdim. Cihazın termal macunu yenilenip pil’i değiştirerek bana geri gönderdiler ve bu işlem karşılığında benden tam 390 TL aldılar. Ancak cihazı kutudan çıkardığımda bir türlü ubuntuya login olamadım. Çünkü klavyede şifremin içerdiği harflere ait bazı tuşlar çalışmıyordu ve cihaz hala aşırı ısınyordu. Cihazı paketleyip düzgün bir açıklama yazarak önceki servis formu ile birlikte servise geri gönderdim. Bu defada servis benden kendi bozduğu klavyeyi onarmak ve halledemediği ısınma sorununu çözmek için 330 TL daha talep etti. Servisi telefonla aradığımda ise hiçbir şekilde konuyla ilgili bilgisi olan birine ulaşalamadım. Kimi kullanıcı hatası, siz bozmuşsunuz diyor. Kimi garanti belgesi istiyor.

ASUS dünya çapında ürünlerini pazarlayan ve servis veren bir şirket. Ancak bu ölçekteki bir firmanın “cam kıran camcı” misali böyle küçük hesaplar peşinde koşuyor olması düpedüz dolandırıcılıktan başka birşey değil.

Güncelleme:

ASUS Türkiye, 28.08.2014 14:25 de gönderdiği iletiyle, sorunumu garanti kapsamında ücretsiz olarak çözeceği bilgisini vermiştir.

Share Button

About İbrahim Gündüz

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul yıllarında cobol ve basic le olan tanışması, yazılıma olan ilgisini arttırdı 2005 yılında. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünden mezun olan Gündüz, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda yazılım geliştirici olarak görev almıştır. Mesleki ilgi alanları, ölçeklenebilir sistemler, uygulama entegrasyonları ve ödeme sistemleridir. Halen Markafoni back end geliştirici olarak çalışmaktadır.

One comment

  • Mus7afa
    Kasım 20, 2014 - 6:56 am | Permalink

    Bende Asus’ta benzer sıkıntılar ile karşılaştım. Dolandırıcı zihniyeti ile hareket ediyorlar. Asus’un yurtdışında ki yetkili bir abisine e-mail atarak ancak çözüme ulaşabildim. Servisten gelince de anında makul bir fiyata satarak o nalet cihazın nalet teknik servisinden kurtulmuş oldum mutluyum :)

  • Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir